Fourniret přezdívaný jako „lovec panen“ se v dvouměsíčním procesu zodpovídal z únosů, znásilnění a vražd sedmi dívek a mladých žen ve věku dvanácti až 21 let spáchaných v období 1987-90 a poté v letech 2000 a 2001. Zločiny páchal na belgické i francouzské straně Arden za přispění Olivierové, která mu lákala oběti a při jedné z vražd mu asistovala.

„Oba jsou chladnokrevní a brutální vrazi, jaké jsme v naší zemi ještě neměli,“ prohlásil prokurátor Francis Nachbar minulý týden v šestihodinové závěrečné řeči.

.: Fourniretova manželka Monique Olivierováfoto: ČTK/AP/Denis Charlet

Pro psychiatry je záhadou, jak je možné, že touha bývalého lesníka Fournireta po pannách jej dohnala až k vraždění. Fourniret zločiny nejen páchal, ale snažil se je i ospravedlnit slovy, že šlo o „politováníhodné následky hledání panenské čistoty“. Bylo totiž pro něj velkým zklamáním, že jeho první manželka nebyla nedotčená, což zjistil až o svatební noci.

Lákali dívky do auta

Fourniret oslovoval dívky na ulici z auta a nabízel jim svezení. Přítomnost Olivierové ve vozidle budila dojem, že jde o seriózní pár. Jednu z obětí vlákali dokonce v situaci, kdy v autě na zadním sedadle seděl jejich roční syn.

Zločineckou dvojici zatkla až v červnu 2003 belgická policie. Jedné z obětí, tehdy třináctileté dívce konžského původu, se podařilo uprchnout. Stačila si zapamatovat poznávací značku auta, což pro kriminalisty bylo spolehlivým vodítkem. V Belgii a Francii vzápětí propuknul šok, protože v té době byly noviny plné otřesného případu pedofila Marka Dutrouxe, jenž dostal doživotí za sexuální zneužívání šesti mladých dívek, z nichž dvě zavraždil.

Fourniret byl trestaný

Fourniret se do křížku s paragrafy dostal už ve svých 25 letech, kdy byl odsouzen za sexuální zneužití nezletilé dívky k podmíněnému trestu. Sám se jednou svěřil, že „spouštěčem“ jeho posedlosti po nedotčených dívkách byl sňatek s první manželkou. O svatební noci totiž zjistil, že už nebyla pannou, což prý hluboce zranilo jeho hrdost.

V roce 1984 byl znova zatčen poté, co znásilnil čtrnáctiletou školačku. Tenkrát mu soud vyměřil sedm let ve vězení. Ve vězení se prostřednictvím inzerátu v jednom katolickém magazínu seznámil s Olivierovou. Nejprve si dopisovali a když Fourniret po třech letech pro dobré chování a při započtení času stráveného ve vazbě vyšel na svobodu, vyústilo jejich přátelství do ďábelského spiknutí: Fourniret Olivierové slíbil, že pomůže „odstranit“ jejího prvního manžela, zatímco ona mu začala asistovat při „lovu panen“.