Arnold Pier, ředitel kliniky ve Wegbergu, obce u nizozemských hranic, je podezřelý, že prováděl zbytečné a předčasné operace. Také je obviněn z nedodržování hygienických předpisů.

Podle svědectví jednoho lékaře z této kliniky pravidelně používal k dezinfekci ran u osmdesátileté pacientky, kterou počátkem roku 2006 operoval, nesterilizovanou citronovou šťávu. Šéflékař prý své počínání ospravedlňoval tím, že "takhle to dělají v Peru vždycky".

Dvaapadesátiletý doktor Pier je stíhán pro čtyřnásobné neúmyslné zabití a tři případy zranění s následkem smrti. Minulý týden ve čtvrtek byl umístěn do zadržovací vazby, protože se vyšetřovatelé obávají, aby neuprchl.

Údajně šlo o peníze

V případu, který prestižní časopis Der Spiegel označil za největší nemocniční skandál v Německu, je stíháno osm dalších lékařů, z nichž tři dosud na klinice ve Wegbergu působí.

Podle Spiegelu, který se případu věnoval již loni v červnu, je doktor Pier podezřelý, že chtěl vydělat co nejvíce peněz tím, že dělal co nejtěžší a nejnáročnější operace, a na druhé straně šetřil na životně nezbytných lécích.