"Máme nejlepší kuchyni na světě," prohlásila hlava státu na zahájení výroční zemědělské výstavy. "Podnikl jsem takové kroky, aby se Francie stala první zemí, která v roce 2009 předloží kandidaturu, aby její gastronomické bohatství bylo uznáno za součást světového dědictví," řekl Sarkozy.

Úmluva o ochraně světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO byla schválena v roce 1972. Jejím smyslem je ochrana historických a přírodních míst a lokalit. Z povahy věci i z tradice vyplývá, že na seznam jsou zařazovány spíše historické památky a geografická místa než takové hodnoty, jako je kulinářství, případně národní kuchyně.

UNESCO však v roce 2003 přijala úmluvu o ochraně nehmotného kulturního dědictví, jako jsou zpěvy, tance, svátky nebo rituály. Na seznam nehmotného dědictví lidstva se však zatím nedostala žádná gastronomická kultura. Organizace odmítla v roce 2005 podobnou žádost Mexika.

Aktuální seznam světového dědictví UNESCO obsahuje 851 míst od egyptských pyramid přes Velkou čínskou zeď až po australský Velký korálový útes.
Pokud jde o Francii, na seznamu kulturního dědictví má třeba vinařské regiony Saint-Emilion a údolí řeky Loiry mezi Sully-sur-Loire a Chalonnes. Pak tam patří také katedrála v Chartres, opatství Mont-Saint-Michel v Normandii a nábřeží řeky Seiny v Paříží.
Francie, která patří k největším světovým vývozcům vína a sýrů, se vždy pyšnila svým potravinářstvím a zuby nehty bránila takové své obchodní značky, jako je šumivé víno champagne nebo sýr Roquefort.