Podle deníku Nový čas Rumun a jeho dva kumpáni vzápětí ukládali peníze na nové bankovní účty, jejichž čísla dostávali telefonicky. "Jedná se o dobře organizovanou mezinárodní zločineckou skupinu," dodal Šrank. Falešné karty se dají údajně objednat především v Rusku, odkud se dostávají do celého světa.

Skupinu se podařilo zatknout za pomoci pozorné bankovní ochranky, která si loni v srpnu všimla tří podezřelých mužů u bankomatu v pobočce ČSOB v Nitře. "Ochrance se zdálo podezřelé, že muži stále mění karty a snaží se vybrat co nejvyšší hotovost. Zavolala policii, která jednoho z mužů zadržela," uvedl vyšetřovatel.

Zadržený Rumun měl u sebe 40 falešných karet a 100 000 slovenských korun v hotovosti. "Falešné karty byly upraveny tak, že pomocí jednoho PIN kódu se dalo dostat do několika účtů. Zatím není jasné, kolik klientů bank přišlo tímto způsobem o peníze," dodal Šrank.

Zatčený muž vypověděl, že ho na Slovensko poslala mafie, která mu v Londýně dala falešné karty. Rumun je ve vazbě a za výrobu a používání padělaných karet mu hrozí až pět let vězení. Po jeho dvou komplicích policie pátrá.