Myslivci pořádali hon na divočáky, když na 65letého Jozefa Murgaše zaútočila medvědice. Prokousla mu kabát a zranila ho na ruce. Další myslivec se snažil rozzuřenou šelmu zahnat střelbou, ale medvědice zaútočila i na něho. "Vystřelil jsem do vzduchu. Obrátila se ke mně, a jak se rychle blížila, druhou ranou jsem ji asi minul," líčil situaci Milan Hrubina.

Muž se bránil, ale zvíře ho svalilo na zem. Naštěstí v té chvíli přiběhl třetí lovec a zvíře zastřelil. Nejvážnější zranění měl Murgaš, ale po ošetření v nemocnici byl propuštěn do domácího léčení. Další lovci pálit nemohli, aby nezasáhli své kolegy.

Muži byli v šoku ještě několik minut po útoku. "Chodím na lov 60 let, ale takovýto útok jsem ještě nezažil a nechtěl bych to zažít znova," řekl Murgaš.

Místní lidé říkají, že medvědi jsou ve zdejším Strážovském pohoří přemnoženi a před zimou si nedokázali sehnat dostatek potravy. Proto se potulují po okolí a ohrožují lidi. Místní myslivecké sdružení už požádalo ministerstvo životního prostředí o odstřel dvou jedinců, ale povolení zatím nedostalo.

Podle oborníků se v teplé zimě medvědi probudili.