"Prezident republiky vždy bral v úvahu, že je tu více, čeho by mohly dosáhnout všechny strany  zúčastněné v konfliktu," sdělil Sarkozyho mluvčí David Martinon, který tak dal najevo jistou ochotu k ústupkům.

Premiér Francois Fillon sdělil, že vláda už navrhla dohodu s cílem ukončit "stávku, která obtěžuje milióny Francouzů".

Ministr práce Xavier Bertrand už vedl řadu jednání s odboráři, kteří jsou podle něj ochotni se dohodnout.

Předseda odborové organizace CFTC Jacques Voisin po jednání sdělil: "Neztrácejme čas, jednejme." Předseda silných odborů CGT Bernard Thibault byl ochoten přistoupit na jednání na celonárodní bázi s tím, že vláda se může separátně dohadovat s jednotlivými odborovými centrálami.

Ve středu vyjelo jen 90 ze sedmi set rychlovlaků TGV, v pařížském metru vyjel jen každý pátý vlak, takže intervaly vzrostly na dvacet minut, a vyjelo jen 15 procent autobusů. Lidé museli hledat alternativní způsoby cesty do práce. Do pařížských ulic vyšlo na 50 000 lidí, kteří protestovali proti plánovaným penzijním reformám. Ve čtvrtek přitom má být doprava s výjimkou vlaků TGV postižena ještě více.

V Německu pokračuje stávka strojvůdců

Druhým dnem pokračuje v Německu stávka strojvůdců, kteří chtějí výrazně zvýšit platy. Nejvíce postižena je oblast východního Německa, kde vyjelo jen deset procent místních spojů. Na západě země vyjela jen polovina regionálních vlaků. Postiženy jsou i městské rychlodráhy S-Bahn, v Berlíně jezdí ve dvacetiminutovém taktu, mimo centrum města pak jsou intervaly dvojnásobné  V Hamburku jede jen 40 procent spojů S-Bahnu.

:. Nádraží v Bischofsheimu u Frankfurtu osiřelo.Foto ČTK/AP 

Zasažena byla tentokrát i dálková doprava, kdy nevyjela třetina spojů, ale všechny vlaky IC a EC jedoucí do Berlína přijely ráno přesně. Stávka tisícovky strojvůdců potrvá až do soboty do dvou do rána.