Hlavní obsah
Útočníkova zbraň. Foto: Městská policie Zlín

Záchranář chce vyměnit Jevíkovou v kavkazském zajetí

Osmadvacetiletá studentka Univerzity Karlovy Miriam Jevíková, která byla v červnu unesena pravděpodobně v Ingušsku, má novou naději na záchranu. Podle slovenského deníku Nový čas se chce výměnou za slovenskou humanitární pracovnici dobrovolně vydat do rukou únosců profesionální záchranář Rudolf Števuško.

Útočníkova zbraň. Foto: Městská policie Zlín
Záchranář chce vyměnit Jevíkovou v kavkazském zajetí

Slovenské ministerstvo zahraničí si výměnu nedovede technicky představit. "Vzhledem k citlivosti celého případu se k záležitosti nebudu vyjadřovat. Celý nápad se mi zdá nicméně absurdní. Nikdy jsem neviděl výměnu unesených. Ani ve filmech," uvedl mluvčí ministerstva Juraj Tomaga.

Třiačtyřicetiletý Števuško se poznal s Jevíkovou v roce 2002 při záchranných pracích po záplavách v České republice. "Znám Čečence a na 90 procent věřím, že Mirka žije. Určitě by jí pomohlo, kdyby přešla na muslimskou víru. To by jí mohlo zachránit život. Mám v této oblasti nějaké kontakty a vazby, které by jí mohly pomoci," dodal Števuško.

Záchranář pracoval v Čečensku po první rusko-čečenské válce. Jeho tým měl na starosti záchranu dětí ve vybombardovaném Grozném. Števuško počítá s tím, že tentokrát se z Čečenska nemusí vrátit. Únosci žádají za propuštění Jevíkové milión dolarů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků