Hlavní obsah

Dva raněné dozorce má na svědomí vzpoura asi 50 vězňů ze skotské věznice u obce Shotts v Lanarkshiru, jež se rozhořela v noci na pátek. Budova byla obklíčena policií, v pohotovosti jsou i hasiči a záchranná služba. Skotská vězeňská služba zatím neoznámila důvod nepokojů. Její mluvčí Tom Fox nicmén uvedl, že ve vyjednávání s vězni byl učiněn pokrok.

Ve skotské věznici se rozhořela vzpoura

Protest vypukl ve čtvrtek v 8 hodin večer a rozšířil se do dvou přísně střežených hal věznice. Nyní jsou vzbouřenci soustředěni pouze v jedné z nich. Na několika místech byly založeny malé ohně, vězni však nedrží žádné rukojmí.

Shotts vzpoury zná

Ve věznici s nejvyšší ostrahou u skotské obce Shotts jsou soustředěni muži odsouzení na čtyři a více let odnětí svobody. Dnešní vzpoura zde zdaleka není první: rozmíšku mezi vězni a úřady loni v dubnu způsobilo přerušení zásobování energiemi, které měla na svědomí bouře. Počátkem 90. let skupina vězňů zdemolovala své cely, zatímco jejich kolegové zajali jako rukojmí jednoho člena vězeňské stráže. Věznice byla postavena v roce 1978.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků