Hlavní obsah
Ilustrační foto

V Moskvě zavraždili vysoce postaveného policistu

Neznámý pachatel v sobotu na západě Moskvy zastřelil dva muže, jednou z obětí je vysoce postavený policista. Ibragim Eldžarkijev, který měl v Ingušsku na neklidném severním Kavkaze na starosti boj proti extremismu, se podle ruských médií stal nejspíše obětí najatého zabijáka, soudě alespoň podle toho, že střelec před útěkem z místa činu vypálil do hlav obětí „ránu jistoty”.

Ilustrační foto
V Moskvě zavraždili vysoce postaveného policistu


Po pachateli policie pátrá, uvedla ruská média. Na místo činu mezitím osobně dorazili náčelníci moskevské policie. Eldžarkijev nebyl v Moskvě služebně, do metropole přijel ve svém volnu.

Spolu s Eldžarkijevem byl v sobotu v Moskvě podle agentury Interfax zastřelen i jeho mladší bratr, který byl rovněž policistou.

Podle serveru Newsru.com nešlo o první atentát na Eldžarkijeva. Letos v lednu na policejního velitele zaútočili neznámí pachatelé, kteří z jedoucího vozu stříleli automatickou útočnou puškou na jeho vůz na federální silnici Kavkaz, pár kilometrů od hranic mezi Ingušskem a Čečenskem. Eldžarkijev vyvázl, ale tři jeho tělesní strážci byli zraněni.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků