Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

V Lamanšském průlivu zachránili 40 migrantů, kteří pluli do Británie

Britská pobřežní stráž v úterý zachránila z vratkých člunů v Lamanšském průlivu 40 migrantů, včetně dvou dětí. Server BBC uvedl, že stráž je nalodila při pěti zásazích na různých místech. Někteří z nich byli podle BBC Iráčané, Íránci a Afghánci.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
V Lamanšském průlivu zachránili 40 migrantů, kteří pluli do Británie

„Máme důkazy, že za těmto ilegálními pokusy malých lodích přeplout Lamanšský průliv jsou organizované kriminální gangy,” cituje BBC mluvčího ministerstva vnitra.

Podle něj britské úřady úzce spolupracují s francouzskými partnery, aby dopadli členy těchto gangů, které „využívají zranitelné osoby a riskují jejich životy”.

Migrantů, kteří se pokoušejí dostat z Francie do Británie lodí přes Lamanšský průliv v posledních měsících výrazně přibylo. Přesné počty britské úřady neuvádějí, server BBC ale odhadl, že jen v listopadu to bylo přes 100 migrantů.

Běženci tuto trasu zkoušejí navzdory tomu, že kvůli velké hustotě lodní dopravy, silným mořským proudům, téměř neustálému větru a nízké teplotě vody jsou pokusy o překonání průlivu na loďkách velmi nebezpečné.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků