Hlavní obsah
Jiří Ježek (BHC AB STAIN Most) vs. Martin Kučera (SHL Brno) Foto: Jakub Hasil

V Koreji se zřítil americký špionážní letoun

Americký špionážní letoun U2 dnes ráno místního času havaroval ve městě Hwa Song jižně od jihokorejské metropole Soulu. Příčiny neštěstí jsou nejasné. Místní televizní stanice YTN uvedla, že letoun se zřítil v 15:05 místního času (07:05 SEČ) a jeden pilot se pravděpodobně katapultoval; o dalších osobách na palubě není nic známo.

Jiří Ježek (BHC AB STAIN Most) vs. Martin Kučera (SHL Brno) Foto: Jakub Hasil
V Koreji se zřítil americký špionážní letoun

Podle agentury Jonhap vojenský letoun spadl na autoopravnu a explodoval. Tři lidé poblíž místa havárie utrpěli menší zranění.

Jihokorejské ministerstvo obrany potvrdilo zprávy o neštěstí, ale nejsou dosud známy žádné podrobnosti o možných obětech. Mluvčí americké armády Lee Fergusonová žádné informace nemá.

Letoun zřejmě startoval z americké letecké základny v Osanu, která leží poměrně blízko místa neštěstí Hwa Songu.

Spojené státy udržují v Jižní Koreji jednotky o síle 37.000 vojáků, jejichž úkolem je pomáhat při střežení společně hranice s komunistickou Severní Koreou. Obě Koreje jsou od války v 50. letech minulého století technicky ve válečném stavu, protože mezi nimi byla podepsána pouze dohoda o příměří.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků