Hlavní obsah

V Dánsku našli zohavené ženské tělo, může patřit pohřešované novinářce z ponorky

Dánská policie ohlásila v pondělí večer nález zohaveného ženského těla na pobřeží nedaleko Kodaně. Nalezla ho v rámci pátrání po švédské novinářce Kim Wallové, která dělala reportáž o amatérsky postavené ponorce dánského majitele Petera Madsena. Ten čelí podezření z jejího neúmyslného zabití.

V Dánsku našli zohavené ženské tělo, může patřit pohřešované novinářce z ponorky

Novinářku Wallovou naposledy viděli, jak vstupuje na Madsenovu ponorku, o níž psala reportáž. Vynálezce původně tvrdil, že Wallová sice na jeho plavidle byla, ale později z něj vystoupila. Zda patří nalezené ženské tělo právě pohřešované Švédce, zatím není jasné. Nepodařilo se ho zatím identifikovat, chybí mu hlava, nohy i ruce.

Dánské a švédské námořní úřady v rámci vyšetřování zmizelé Wallové zmapovaly cestu ponorky v zátoce Köge a v úžině Öresund z osudné noci v polovině srpna a do oblasti nacházející se mezi oběma zeměmi byli několikrát vysláni potápěči. Po těle novinářky v pondělí pátrali mimo jiné za pomoci sonarů. Policie bude v hledání pokračovat i v následujících dnech.

Třicetiletá reportérka Wallová nastoupila do Madsenovy ponorky 10. srpna, loď se ale později potopila. [celá zpráva] Madsen se zachránil, Wallová však byla od té doby nezvěstná. Ve vraku ponorky její tělo nalezeno nebylo. Madsen až doposud tvrdil, že ženu vysadil ještě před nehodou v Kodani. Policie ho ale vzhledem k nesrovnalostem v jeho výpovědi obvinila z neúmyslného zabití novinářky.

Později Madsen vyšetřovatelům přiznal, že žena zemřela na palubě jeho stroje. Údajně se tak stalo při nehodě a on ji následně pohřbil v moři. Wallová údajně zemřela po nehodě, kterou policie blíže nepopsala. [celá zpráva]

O zhruba čtyřicetitunovém a 17 metrů dlouhém plavidle UC3 Nautilus, jež pojme osm lidí, se hovořilo jako o největší amatérsky postavené ponorce na světě. Madsen postavil celkem tři ponorky a je také nadšeným konstruktérem raket.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků