Hlavní obsah

V Calais najel trajekt se stovkami lidí na palubě na mělčinu

Trajekt s víc než třemi stovkami lidí na palubě v neděli uvízl v Calais na severu Francie. Když se v bouřlivém počasí pokusila loď Pride of Kent vyplout kolem poledne z přístavu, aby se vydala na cestu do Doveru, najela na mělčinu.

V Calais najel trajekt se stovkami lidí na palubě na mělčinu

„Nikdo nebyl zraněn a loď je stabilní,” uvedly místní úřady. Nehoda podle agentury AP přerušila lodní dopravu přes kanál La Manche.

Uvízlý trajekt se snaží vyprostit remorkéry.

Foto: Pascal Rossignol, Reuters

Společnost P&O Ferries, které trajekt patří, přislíbila, že co nejdříve přemístí všechny cestující na jiné plavidlo. Trajekt se podařilo vyprostit i za přispění přílivu a loď následně podle prefektury opustilo 313 lidí, z toho 208 cestujících a 105 členů posádky.

Loď Pride of Kent najela v Calais na mělčinu.

Foto: Pascal Rossignol, Reuters

Vichr na pobřeží podle agentury AFP dosahoval rychlosti až 110 kilometrů za hodinu a odpolední bouře připravila 20 000 domácností v regionu o elektřinu. Přístavem v Calais loni prošlo na cestě do Británie více než devět milionů cestujících.

Uvízlý trajekt v přístavu v Calais

Foto: Pascal Rossignol, Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků