Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

V Austrálii zadrželi rekordní zásilku heroinu za 2,3 miliardy korun

Australská policie zabavila dosud největší zásilku heroinu v historii země. V přístavu ve městě Melbourne úřady odhalily na 450 kilogramů drogy v hodnotě přibližně 140 milionů australských dolarů (téměř 2,3 miliardy korun), informoval v sobotu server BBC News.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
V Austrálii zadrželi rekordní zásilku heroinu za 2,3 miliardy korun

Policisté v souvislosti s případem zatkli muže z Malajsie, za pašování a držení velkého množství narkotik mu hrozí až doživotní vězení.

Bezpečnostní složky objevily heroin v 1290 balících na konci září v kontejneru s keramickými dlaždicemi, který mířil do jednoho podniku v Melbourne. Zásilka pocházela z Malajsie.

Policie uvedla, že ji odhalila díky úzké spolupráci se zahraničními kolegy. "Máme pevné vztahy s Královskou malajsijskou policií a zejména s jejím oddělením pro vyšetřování drogové kriminality," uvedla dnes Krissy Barrettová z federální australské policie.

Barrettová poznamenala, že zabavením drogy bezpečnostní složky zachránily řadu australských životů, neboť podle odhadů policie připadá v této zemi na každé dva kilogramy zkonzumovaného heroinu přibližně jedno úmrtí. „Kromě zatčení je hlavním výsledkem této operace záchrana přibližně 225 životů," sdělila.

V roce 2019 se australským úřadům povedl ještě větší protidrogový zátah, bezpečnostní složky tehdy v přístavu v Melbourne odhalily obrovský náklad metamfetatinu (pervitinu) v hodnotě 1,2 miliardy australských dolarů (přibližně 19 miliard korun), poznamenal web BBC News. Součástí zásilky bylo také 37 kilogramů heroinu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků