Hlavní obsah
 

Uřezané končetiny, ženská hlava na mužském těle. Agenti FBI popsali, co skrývala arizonská laboratoř

Biological resource center (BRC) v arizonském Phoenixu dlouhá léta vykupovalo těla zemřelých na vědecké účely. Jenže před několika lety se ukázalo, že majitel části těl nelegálně prodává. Agenti FBI objevili v laboratoři lidské hlavy v kbelících, mužské genitálie v mrazáku nebo mužské tělo pověšené na zdi, na které byla přišita ženská hlava.

 
Uřezané končetiny, ženská hlava na mužském těle. Agenti FBI popsali, co skrývala arizonská laboratoř

Agenti FBI provedli razii v laboratoři už v roce 2014. Díky civilním žalobám několika rodin, těla jejichž pozůstalých v laboratoři skončila, byla svědectví agentů zveřejněna až minulý týden. S odkazem na americká média o tom informoval britský Independent.

„Byla to scéna jak z hororu,“ zní nejčastější charakteristika laboratoře. Byla plná mrtvých těl, ta však nenesla žádné označení. „V mrazáku byly nádoby s lidskou krví a dalšími tělními tekutinami,“ popisuje jedno svědectví.

Další z agentů našel chladničku naplněnou uřezanými mužskými genitáliemi, kýble naplněné lidskými končetinami a hlavami a hlavy, které byly v různém stadiu rozkladu.

Laboratoř vlastnil a provozoval od roku 2007 jistý Stephen Gore. Laboratoř navenek vykupovala těla zemřelých na vědecký výzkum. Ve skutečnosti však Gore prodával části těl na černém trhu – hlavu za 500 dolarů (zhruba 11 500 korun), celé tělo za desetinásobek.

Za obchod s těly rok vězení

Troy Harp byl jeden z těch, kteří těla svých nejbližších, matku v roce 2012 a babičku v roce 2013, laboratoři věnovali. „Výzkum rakoviny, leukémie a všeho dalšího, na co by potřebovali vzorky tkání,“ uvedl Harp, jaký účel mu sdělili zástupci laboratoře, když tělo odkupovali. Dodal, že dle zjištění agentů byla těla v laboratoři rozřezávána motorovou pilou a nepotřebná torza házena na hromadu.

Gore byl v roce 2015 odsouzen za provozování nelegálního obchodu k jednomu roku vězení a dalším čtyřem letům podmínky a bylo mu uloženo zaplatit 121 tisíc dolarů (zhruba 2,7 milionu korun). Nyní ho v říjnu ještě čeká civilní soud, žaluje ho osm rodin, které mu prodaly těla příbuzných.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků