Hlavní obsah
Americký prezident Donald Trump Foto: Pool, Reuters

Trump nařídil ukončit imigrační politiku podmínečného propuštění zadržených migrantů

Americký prezident Donald Trump v pátek podepsal dekret nařizující ukončit politiku, na jejímž základě jsou zatčení nelegální imigranti propouštěni z vazby, zatímco čekají na soud rozhodující o jejich statusu. Informovala o tom v sobotu agentura Reuters.

Americký prezident Donald Trump Foto: Pool, Reuters
Trump nařídil ukončit imigrační politiku podmínečného propuštění zadržených migrantů

Ukončit praktiku známou jako „catch and release” (zachycení a propuštění) bylo jedním z ústředních slibů Trumpovy předvolební kampaně. Podle agentury Reuters tomu ale bránila mimo jiné skutečnost, že imigrační úřady doposud neměly dostatek místa, kde by zatčení mohli být drženi.

Trump v dokumentu vyzval ministra obrany Jima Mattise, aby vytvořil seznam vojenských zařízení, která by mohla být využita k zadržování nelegálních imigrantů.

Trump chce nelegální migraci omezit také výstavbou zdi na hranicích s Mexikem. Rovněž pak nařídil zrušení programu DACA vytvořeného předchozím prezidentem Barackem Obamou, jenž chrání okolo 800 000 mladých přistěhovalců, kteří se v USA ocitli jako děti. Trump pověřil Kongres, aby status těchto imigrantů vyřešil zákonem.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků