Hlavní obsah
Aurora u Nachimovského námořního učiliště Foto: Vratislav Konečný

Třetí klonované dítě se narodilo japonskému páru

Třetí klonované dítě na světě se narodilo japonskému páru. Oznámila to ve středu společnost Clonaid zabývající se klonováním během slyšení týkajícího se ustavení právního poručnictví nad prvním klonovaným dítětem. Existence klonovaných dětí nebyla potvrzena nezávislými vědci.

Aurora u Nachimovského námořního učiliště Foto: Vratislav Konečný
Třetí klonované dítě se narodilo japonskému páru

Mluvčí Clonaid Nadine Garyová uvedla, že předsedkyně této společnosti Brigitte Boisselierová uspořádá ve čtvrtek v Torontu tiskovou konferenci, kde bude informovat o posledních narozeních - o narození japonského chlapce a o narození dívky nizozemskému lesbickému páru 3. ledna. Společnost Clonaid, která byla založena náboženskou sektou raeliánů, dosud neposkytla žádné důkazy o tom, že děti byly naklonovány.

Další klony na cestě

Pět klonovaných dětí by se prý mělo narodit do 5. února. První klonované dítě, holčička Eva, se narodilo americkému páru 26. prosince. Clonaid přislíbilo provést testy DNA, které by dokázaly, že se opravdu jedná o klon, avšak později uvedlo, že rodiče dítěte jsou proti testům. Při dnešním slyšení ohledně ustavení právního poručnictví nad Evou vypovídal telefonicky ze svého domova v Las Vegas viceprezident společnosti Clonaid Thomas Kaenzig, který však uvedl, že neví, kde se v současné době Eva nebo jeho matka nacházejí. Další slyšení se má uskutečnit příští týden.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků