Hlavní obsah
 

Student zneškodnil spolužáka, který napadl jeho zrakově postiženého kamaráda

Sedmnáctiletý mladík Cody Pines ze střední školy v americkém Huntington Beach je oslavován jako hrdina. Zastal se totiž svého zrakově postiženého spolužáka, kterého jiný student fyzicky napadl, informoval server listu Huntington Beach Independent.

 
Student zneškodnil spolužáka, který napadl jeho zrakově postiženého kamaráda

K útoku došlo ve středu během polední pauzy na oběd. Jeden z místních studentů začal pěstí strkat do spolužáka se zrakovou vadou. V tom se do toho vložil Pines, který se s napadeným chlapcem zná od šesté třídy, a agresora srazil k zemi.

„Cítil jsem, že to je moje povinnost jít tam a pomoct mu. To byla má jediná reakce, abych byl upřímný. Nechtěl jsem podezřelého záměrně zranit, ale chtěl jsem mít jistotu, že je můj kamarád v pořádku,“ popsal Pines.

Podle policie, která se už případem zabývá, předcházela napadení hádka. Důvodem k ataku přitom prý nebylo chlapcovo postižení. Útočník byl zadržen kvůli podezření z ublížení na zdraví a následně propuštěn.

„Střední škola Huntington Beach pevně věří, že všichni studenti mají možnost studovat v bezpečném prostředí. Škola má velmi tvrdý kodex proti šikaně a nebude tolerovat takovéto chování u žádného studenta,“ píše se v oficiálním stanovisku školy k celému incidentu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků