Hlavní obsah
 

Střelba v texaském kostele. Útočník začal zabíjet, pak ho sestřelil jeden z přítomných

Dva mrtvé včetně útočníka si v neděli vyžádala střelba v kostele texaského města Fort Worth. Další osoba je s vážným zraněním hospitalizována. Informovala o tom média s odvoláním na sdělení místních úřadů.

 
Střelba v texaském kostele. Útočník začal zabíjet, pak ho sestřelil jeden z přítomných

Agentura Reuters napsala, že útočník, který začal v kostele na předměstí Fort Worth střílet, jednoho člověka zabil a druhého vážně zranil. Sám pak při převozu do nemocnice podlehl zraněním, která utrpěl, když ho svou zbraní zasáhl jeden z přítomných farníků.

Incident se odehrál při ranní bohoslužbě místního času (odpoledne SEČ). Mluvčí místní záchranné služby MedStar Macara Trustyová upřesnila, že třetího zraněného člověka záchranáři úspěšně resuscitovali. Další dva lidé podle ní mají jen menší poranění, která utrpěli, když se v kostele snažili rychle schovat.

Incident zaznamenala kamera, která bohoslužbu vysílala na videoportálu YouTube. Na záběrech, které se objevily i na Twitteru, je vidět, jak muž oblečený do dlouhého kabátu vytahuje zbraň, z níž dvakrát vystřelil, než ho výstřelem srazil na zem jeden z přítomných lidí. Většina ostatních věřících se rychle schovala mezi lavice.

Motiv jednání útočníka je zatím nejasný.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků