Hlavní obsah
Na nejzápadnějším místě České republiky. Foto: Martin Slávik

Slováci rozhodnou o vstupu do EU v půlce května

Referendum o vstupu Slovenska do Evropské unie se bude konat 16. a 17. května 2003. Rozhodli o tom zástupci všech parlamentních stran na svém středečním jednání. Občané budou odpovídat na otázku: Souhlasíte s tím, aby se Slovenská republika stala členským státem Evropské unie?

Na nejzápadnějším místě České republiky. Foto: Martin Slávik
Slováci rozhodnou o vstupu do EU v půlce května

Pro platnost referenda je potřebná nadpoloviční účast voličů. Analytici v této souvislosti upozorňují, že dosavadní slovenská referenda nebyla vesměs platná pro nízkou účast. Podle průzkumů podporuje vstup Slovenska do unie téměř 70 procent občanů.

Občanská iniciativa za vypsání referenda o vstupu Slovenska do NATO chce prosadit, aby se v daném termínu konalo hlasování o EU i o NATO. To však politici důrazně odmítají. Občanská iniciativa v čele s bývalým slovenským premiérem Jánem Čarnogurským však chce pod petici nasbírat minimálně 350 tisíc podpisů a prosadit tak vypsání referenda.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků