Hlavní obsah
 

Silná exploze, rozbitá okna. Nad Kubou zahřměla ohnivá koule, zřejmě meteorit

Oblohu nad turistickým městečkem Viñales na západě Kuby v pátek rozjasnil prudký záblesk následovaný kouřovou stopou, místní obyvatelé slyšeli hlasitou explozi. Kubánské ministerstvo pro vědu a životní prostředí následně uvedlo, že oblast zasáhl pád meteoritu.

 
Silná exploze, rozbitá okna. Nad Kubou zahřměla ohnivá koule, zřejmě meteorit

Kouřovou stopu na obloze nad Viñales ukazují videa na sociální síti Twitter. Podle kubánského ministerstva způsobil tyto jevy pád meteoritu.

Nad Kubou zřejmě explodoval meteorit

Foto: Twitter

„Šli jsme z centra a viděli jsme, jak oblohu přetnula ohnivá koule," citovala média očitého svědka, španělského turistu Jesúse Nicolase. „Určitě to byl meteorit, a to velmi velký," dodal.

Web AccuWeather uvedl, že nad západem Kuby zřejmě těleso explodovalo, přičemž jeho fragmenty dopadly na různých místech provincie Pinar del Río. Fotografie zveřejněné na internetu ukazují malé černé kameny s tmavě červenými žilami uvnitř.

Podle webu výbuch ve Viñales rozbíjel okna a způsobil i další škody, nikdo však nebyl zraněn. Zda byla exploze spojena s pádem meteoritu, ještě nebylo potvrzeno a vláda celou záležitost dál vyšetřuje.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků