Hlavní obsah
Na snímku od soudu z července právník bodyguarda saúdské princezny Foto: Profimedia.cz

Saúdská princezna ve Francii nechala zbít dělníka. Dostala podmínku

Soud ve Francii ve čtvrtek vyměřil desetiměsíční podmíněný trest saúdské princezně Hase bin Salmánové za to, že před několika lety nařídila svému osobnímu strážci, aby zbil řemeslníka, který pracoval v její pařížské rezidenci. Dcera krále Saúdské Arábie musí také zaplatit 10 tisíc eur (258 300 Kč), informují agentury.

Na snímku od soudu z července právník bodyguarda saúdské princezny Foto: Profimedia.cz
Saúdská princezna ve Francii nechala zbít dělníka. Dostala podmínku

Řemeslník podle obžaloby na policii vypověděl, že mu osobní strážce 43leté princezny spoutal ruce, fackoval ho a kopal. Přinutil ho také, aby princezně políbil nohu. Hasa muže obvinila, že si fotí její byt, aby fotky prodal médiím. On si však snímky luxusní rezidence pořizoval kvůli rekonstrukci.

Řemeslník si stěžoval, že se k němu princezna Hasa chovala jako k psovi a řekla mu, že „uvidí, jak se má mluvit s princeznou, jak se má mluvit s královskou rodinou”.

Princezna popírá, že by se dopustila něčeho špatného. Její francouzský advokát tvrdí, že vyšetřování bylo založeno na lži. Princezna ve čtvrtek u soudu nebyla. Francie kvůli tomuto případu na ni loni v březnu vydala zatykač, Hasa ale ještě dříve stihla zemi opustit s využitím diplomatické imunity.

Agentura Reuters připomíná, že Hasa bin Salmánová není první příslušnicí saúdské královské rodiny, která měla ve Francii problémy se zákonem. V roce 2013 soud v Nanterre nařídil zabavit majetek princezny Mahy Sudajríové ve Francii kvůli nezaplaceným účtům v luxusním hotelu. Jejich výše se blížila šesti milionům eur.

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků