Hlavní obsah
Zástupci vítězných obcí si přebrali ocenění. Foto: Ivana Borovková

Rakousko hlásí 25 tis. zraněných lyžařů za dva měsíce

V rakouských turistických střediscích přibývá zraněných lyžařů a snowboardistů. Jen v prosinci a lednu utrpělo na sjezdovkách různá poranění 25 tisíc lidí, tj. o deset procent více než vloni ve stejném období. Turisti navíc podceňuje význam pojištění pokrývajícího náklady na záchranu zraněných.

Zástupci vítězných obcí si přebrali ocenění. Foto: Ivana Borovková
Rakousko hlásí 25 tis. zraněných lyžařů za dva měsíce

Nárůst nehod souvisí podle analýzy ústavu Bezpečný život s přeceňováním sil ze strany lyžařů i nedostatkem sněhu na začátku nynější zimní sezóny. Lidé tak místo do měkké vrstvy dopadali na sjezdovkách často na kameny.

Nejvíce zraněných návštěvníků hlásí provozovatelé vleků a lanovek ve spolkové zemi Tyrolsko, kde dovolenou tráví nejvíce turistů.

Ústav spočítal, že ročně se v Rakousku zraní zhruba 86 tisíc lyžařů a snowboardistů, z nichž 65 tisíc utrpí vážnější zranění vyžadující hospitalizaci. Až za devět z deseti nehod si ale lyžaři mohou sami.

Za sněhem do Rakouska ročně vyrazí až osm miliónů domácích a zahraničních turistů. Úřady všechny varují, že náklady na záchrannou akci musí platit. Před cestou by tak měli lyžaři vyrazit do pojišťovny. Převoz vážně zraněného lyžaře vrtulníkem může stát až několik tisíc eur.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků