Hlavní obsah
Anna Fixová, herečka příbramského divadla Foto: divadlo Příbram

Psycholog o kanibalovi: netrpí psychickou poruchou

Armin Meiwes (42), přezdívaný německý kanibal, nezvládá své představy týkající se pojídání mužů a rád vzbuzuje pozornost, tak osobu snad nejznámějšího obžalovaného v Německu v pondělí charakterizoval vězeňský psycholog.

Anna Fixová, herečka příbramského divadla Foto: divadlo Příbram
Psycholog o kanibalovi: netrpí psychickou poruchou

Heinrich Wimmer dále před soudem vypověděl, že obžalovaný "má mimořádnou schopnost vcítit se do pocitů druhých".

Psychiatr ve svém posudku mimo jiné také uvedl, že Meiwes "vyhledává senzace a osoby, které mu pomohou ve zviditelnění".

Svědectví expřítelkyně

Před soudem dnes vypovídala také bývalá přítelkyně obžalovaného. Jednačtyřicetiletá žena jeho osobu charakterizovala jako "spolehlivého partnera a přítele".

Pondělní stání bylo již šesté v pořadí. Výslechy svědků budou pokračovat také v roce 2004. Rozsudek má být vynesen koncem ledna.

Náhodné setkání

Miewes se setkal se svou obětí Berndem Jürgenem Brandesem (42), jehož kontaktoval na internetu, 10. března 2001 na nádraží v Rotenburgu.  

Odjeli k Meiwesovi domů, kde vrah uřízl kuchyňským nožem své oběti s jejím souhlasem penis. Ten poté tepelně upravili a společně pojedli.

Brandes následně pod vlivem uklidňujících léků spojeným s konzumací alkoholu upadl do bezvědomí. Toho "hostitel" využil k tomu, aby ho ve vaně ubodal. Poté jeho tělo naporcoval a zbytky spálil na zahradě.

Policie případ rozkryla až letos, a to po náhodném tipu jednoho studenta z rakouského Innsbrucku.

Obviněnému hrozí doživotí.

Kanibalismus

Pojídání lidského masa je staré jako lidstvo samo. Tuto tradici vytlačil na Zemi, až na malé výjimky, nástup tzv. civilizace.

Kmeny v Africe, mj. v Demokratické republice Kongo, ale kanibalismus stále praktikují. Metoda, při níž jsou pojídány srdce a mozky nepřátel, tam slouží pro zastrašení obyvatel. Přežívá však i víra, že snědením části těla přechází na strávníka životní síla a schopnosti mrtvého.

Lidské maso prý chutná sladce, připomíná maso koňské. Z těla se konzumovaly svaly: tj. prsa a hýždě, strávníci nepohrdli ani játry, očima a morkem z kostí. Pokrmy dochucovaly nejčastěji bylinky a ovoce.

Do Evropy se kanibalismus vrátil vlivem zámořských cest v 16. století. Poslední podobný případ v ČR je kauza Ladislava Hojera (28), jenž byl za 5 vražd v roce 1986 popraven.

Zdroj: Novinky

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků