Hlavní obsah
 

Přes vůz australských hasičů se převalila ohnivá vlna

Zatímco v Sydney oslavují příchod roku 2020, tisíce hasičů v Novém Jižním Walesu a dalších australských státech marně bojují s ohnivým živlem. V úterý hasičská a záchranářská služba zveřejnila dramatické video, na kterém se hasiči schovávají v autě těsně předtím, než se přes ně převalí ohnivá vlna.

 
Přes vůz australských hasičů se převalila ohnivá vlna

Na záběrech pořízených v pondělí jsou hasiči ze stanice 509 z australského Wyomingu. Podle oficiálního vyjádření Hasičské a záchranářské služby Jižního Walesu hasiči bojovali s ohněm u South Nowra, předměstí City of Shoalhaven.

Posádka projížděla rozsáhlými požáry, když se na auto ze strany přivalily plameny. Hasičům nezbývalo než zastavit, následně se snažili snížit žár přiložením protipožárních dek k oknům auta. Podle vyjádření úřadů vyvázla tato posádka bez zranění.

Takové štěstí neměli dva lidé, kteří v noci na úterý při požárech zemřeli. Od loňského října už kvůli požárům zemřelo 11 lidí.

Je mezi nimi i osmadvacetiletý dobrovolný hasič Samuel McPaul. Hasičské auto, ve kterém v tu dobu seděli kromě Samuela ještě další dva lidé, zvedlo v pondělí ohnivé tornádo a převrátilo na střechu. Řidič utrpěl lehké popáleniny, druhý člen posádky těžké popáleniny, Samuel zraněním podlehl na místě.

Na územích států Nový Jižní Wales a Victoria v současnosti zuří více než 200 požárů. Od října už požáry zničily více než čtyři miliony hektarů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků