Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

Postřelená slovenská misijní lékařka v Jižním Súdánu zraněním podlehla

Slovenská misijní lékařka Veronika Terézia Racková (58), kterou v pondělí postřelili vojáci v Jižním Súdánu, v pátek zemřela. Oznámila to tisková kancelář Konference biskupů Slovenska.

Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
Postřelená slovenská misijní lékařka v Jižním Súdánu zraněním podlehla

V pondělí hodinu po půlnoci se lékařka vracela po odvozu pacienta do nemocnice, když ve městě Yei zaútočili na její automobil tři ozbrojenci.

Podle lokálních médií byli útočníci zadrženi. Patřili k armádní jednotce tzv. Joint Operation Unit, která má v oblasti zajišťovat bezpečnost civilistů v nočních hodinách.

Po dvou operacích roztříštěné pánve byla vrtulníkem převezena do Keni, kde se podrobila další operaci.

Barbarský čin 

Ministr informací státu Yei River Stephen Lodu Onesimo označil útok za „nedisciplinovaný a barbarský čin“. „Ambulance mají zvláštní povolení ministerstva zdravotnictví a nesmějí se zastavovat,“ uvedl.

Racková byla členkou misijní kongregace služebnic Ducha Svatého a jako lékařka pracovala také v Itálii, Nizozemsku, Německu, Rakousku, Irsku, Anglii, Indonésii a Ghaně. V Jižním Súdánu působila jako vedoucí zdravotního střediska sv. Bakhity ve městě Yei.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků