Hlavní obsah
 

Po tragickém požáru obchodního domu odstoupil gubernátor Kemerovské oblasti

Gubernátor Kemerovské oblasti na Sibiři Aman Tulejev, kritizovaný kvůli katastrofálnímu požáru obchodního domu z minulého víkendu, v neděli oznámil, že odstupuje z funkce. Informovala o tom agentura Reuters. Tulejevovu demisi požadovaly tisíce demonstrantů, kteří tento týden vyšli do ulic půlmilionového Kemerova. Při požáru zahynulo 64 lidí, z toho 41 dětí.

 
Po tragickém požáru obchodního domu odstoupil gubernátor Kemerovské oblasti

Ve zveřejněné videonahrávce gubernátor uvedl, že jeho rezignace je „tím jediným správným rozhodnutím“ v reakci na neštěstí. Své odstoupení Tulejev, který sibiřský region vedl od roku 1997, oznámil v dopise prezidentu Vladimiru Putinovi.

Policie již kvůli požáru zadržela několik lidí, mimo jiné technického ředitele obchodního centra, nájemce prostor, kde pravděpodobně požár vznikl, či dvojici pracovníků místní hasičské služby.

Odstupující gubernátor Kemerovské oblasti Aman Tulejev

Foto: Uncredited, ČTK/AP

O příčinách neštěstí, jednoho z nejtragičtějších po rozpadu Sovětského svazu, se stále jen spekuluje. Podle vyšetřovatelů je nejpravděpodobnějším důvodem zkrat. Policisté mimo jiné zjistili, že v budově řádně nefungoval automatický hasicí systém a že požární alarm vypnul jeden ze členů ostrahy, který následně také skončil ve vazbě.

Video bylo staženo z důvodu vypršení licenční lhůty

BEZ KOMENTÁŘE: Záběry z dronu na hořící obchodní centrum v Kemerovu

Video: Reuters

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků