Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Dado Ruvic, Reuters

Pfizer spustil testování vakcíny na těhotných ženách

Americká farmaceutická firma Pfizer zahájila testy své vakcíny proti covidu-19 na těhotných ženách. Na experimentu se mají podílet celkem čtyři tisíce žen čekajících na narození dítěte.

Ilustrační foto Foto: Dado Ruvic, Reuters
Pfizer spustil testování vakcíny na těhotných ženách

Do testů mají být zapojeny ženy z Argentiny, Brazílie, Británie, Chile, Jihoafrické republiky, Kanady, Mosambiku, Spojených států a Španělska. Účastnice musí být starší 18 let a mají se nacházet ve 24. až 34. týdnu těhotenství. Část z nich dostane skutečnou vakcínu a zbytek nefunkční látku, tzv. placebo. Má se tak zjistit, zda vakcína přináší těhotným nějaká rizika.

„Jakákoli data, která pomohou ujistit těhotné pacientky, že vakcína je pro ně bezpečná, jsou naléhavě potřebná,“ uví­tala podle amerického webu NBC News experiment doktorka Brenna Hughesová, americká specialistka na medicínu mateřství a plodu.

U těhotných žen nakažených koronavirem, který způsobuje covid-19, existuje podle amerického Centra pro kontrolu a prevenci nemocí zvýšené riziko komplikací, včetně předčasného porodu a nutnosti nasazení ventilátoru.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků