Hlavní obsah

Pákistánský vrtulník s pomocí se zřítil v Kašmíru

Pákistánský vojenský vrtulník, zapojený do pomoci obětem zemětřesení, se v sobotu zřítil v pákistánské části Kašmíru. Při nehodě zahynulo šest pákistánských vojáků na palubě stroje.

Pákistánský vrtulník s pomocí se zřítil v Kašmíru

"Vrtulník typu Mi-17 havaroval během dne v sobotu, když plnil záchranné úkoly v nepřístupných oblastech údolí Bagh," řekl agentuře mluvčí pákistánské armády Šaukát Sultán. Spojení se strojem bylo ztraceno, když operoval ve velmi členité horské oblasti, kde panovalo špatné počasí. Večer záchranáři našli jen trosky havarované helikoptéry ruské výroby.

Potravinovou a materiální pomoc obětem zemětřesení do nejhůře postižených oblastí Kašmíru a Severozápadní pohraniční provincie dopravují vrtulníky. Kvůli špatnému počasí jsou lety často omezeny.

Představitelé pákistánské části Kašmíru vyzývají k otevření hranic s Indií, což by napomohlo zajištění dodávek humanitární pomoci do oblasti. Reprezentanti indické části Kašmíru s tím souhlasí.

Pomoc

Na ničivé zemětřesení na pomezí Pákistánu a Indie zareagovaly české humanitární organizace zřízením finančních sbírek. Přinášíme vám jejich přehled.

Na Kašmír přitom vznášejí nároky oba státy a vedly kvůli němu tři války. Až do letošního roku, kdy se napětí zmírnilo, byly časté přestřelky. Do indické části také pronikaly muslimské bojůvky.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků