Hlavní obsah

Pád alžírského boeingu prošetří odborníci z USA

Tragédii alžírského letadla, v jehož troskách ve čtvrtek zahynulo podle upřesněných informací 101 lidí, budou vyšetřovat také američtí experti ze společnosti Boeing. Oznámila to v pátek alžírská agentura APS s tím, že odborníci jsou již na cestě do Tamanrasetu, kde se neštěstí stalo.

Pád alžírského boeingu prošetří odborníci z USA

Příčina neštěstí dosud není známa, terorismu ale připisována není. Podle mluvčího společnosti Air Algérie, které letadlo patřilo, měl stroj zřejmě technické potíže. Jeden z motorů začal během startu hořet, na jeho zastavení však bylo již pozdě. Několik vteřin poté, co se odpoutal od země, se letadlo zřítilo k zemi, rozlomilo a zcela vyhořelo. Mluvčí nicméně dodal, že stroj byl před letem prohlédnut a byl v pořádku. K letu bylo také příznivé počasí.

Tři cestující zachránilo, že neměli letenky

Počet obětí katastrofy mohl být ještě vyšší, kdyby na jeho palubě seděli všichni registrovaní pasažéři. Tři muži - Francouz, Alžířan a Tunisan - se totiž do letadla nedostali, protože nepředložili palubní lístky. "Nepustili nás dovnitř, a tím nám vlastně zachránili život," řekl francouzský turista alžírskému rozhlasu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků