Hlavní obsah
 

Obří razie v Turecku. Policie zadržela stovky lidí podezřelých z napojení na IS

Turecká policie v neděli při rozsáhlé razii zadržela asi 400 lidí podezřelých z napojení na teroristickou organizaci Islámský stát (IS). Informovala o tom agentura AFP. Podle agentury Anadolu jsou mezi zadrženými i cizinci či nezletilí.

 
Obří razie v Turecku. Policie zadržela stovky lidí podezřelých z napojení na IS

Policisté zasahovali na různých místech po celém Turecku. AFP informovala o 150 zadržených v provincii Sanliurfa na jihovýchodě země či 60 lidech v Ankaře.

V Ankaře se jedná většinou o cizince, které policie obvinila z členství v ozbrojené teroristické organizaci, uvedla agentura Anadolu.

V Istanbulu bylo zatčeno celkem 18 lidí, z toho deset nezletilých, kvůli kontaktům na IS. Podle agentury Anadolu zabavili policisté také řadu dokumentů a několik zbraní.

Stovky podezřelých jsou ve vězení

Turecko zintenzivnilo zásahy namířené proti osobám podezřelým z napojení na Islámský stát po dvou sebevražedných atentátech z října 2015 v Ankaře, při nichž zahynulo přes 100 lidí. Šlo o nejhorší útok v moderních tureckých dějinách a odpovědnost za něj je připisována právě IS.

Od té doby útočníci hlásící se k IS provedli v Turecku řadu další sebevražedné atentáty a teroristické akce. Naposledy letos na Nový rok Uzbek Abdulgadir Mašaripov napojený na IS postřílel v istanbulském nočním klubu 39 lidí.

Turecký list Daily Sabah v neděli s odvoláním na ministerstvo spravedlnosti uvedl, že v tureckém vězení je nyní přes 780 lidí, z toho 350 cizinců, kteří jsou podezřelí z napojení na IS.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků