Hlavní obsah

OBRAZEM: Paroubek se projel Šinkansenem

Český premiér Jiří Paroubek se ve čtvrtek v Tokiu setkal s japonským císařem Akihitem. Mluvili spolu mimo jiné o Praze, kultuře, hudbě, problémech spojených s globálním oteplováním. Na závěr Akihito požádal Paroubka, aby pozdravoval exprezidenta Václava Havla. Premiér ČR se odpoledne přesunul rychlovlakem Šinkansen z Tokia do Nagoje.

OBRAZEM: Paroubek se projel Šinkansenem

"Ujistil jsem ho, že pan prezident se těší velmi dobrému zdraví a že ho budu od císaře pozdravovat. Myslím, že to pana Havla určitě potěší," přiblížil Paroubek průběh audience novinářům.

Císař přijal premiéra ve velkém světlém salonku královského paláce. Rozhovor se vedl v japonštině za pomoci překladatele.

Premiér Paroubek s japonským císařem Akihitem strávil několik desítek minut. Foto: ČTK/René Volfík

Součástí dnešního Paroubkova programu v Japonsku byla cesta supermoderním rychlovlakem Šinkansen. Na snímku premiér nastupuje do jednoho z vagónů. Foto: ČTK/René Volfík

Paroubek během cesty z Tokia do Nagoje mluvil s novináři. Foto: ČTK/René Volfík

V Nagoje, metropoli správního střediska prefektury Aiči, si v pátek prohlédne pavilóny světové výstavy Expo. Právě zítřek bude program v komplexu věnován české kultuře.

Český premiér se má v Japonsku setkat také s tamními podnikateli a na programu má i prohlídku města Kjótó. V neděli se přesune do Číny.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků