Hlavní obsah
Ilustrační foto Foto: Alaa Al-marjani, Reuters

Nová americká střela z dronů se k cíli proseká, zabije jen nárazem

Americké drony začaly k likvidaci teroristů v tichosti používat novou střelu, která byla dlouho držena v tajnosti. Zabíjí nárazem, ne explozí jako rozšířené protitankové rakety Hellfire, minimalizuje civilní oběti a dráhu k cíli si proseká šesti čepelemi, třeba i skrz dům. S odvoláním na své zdroje to napsal list The Wall Street Journal (WSJ).

Ilustrační foto Foto: Alaa Al-marjani, Reuters
Nová americká střela z dronů se k cíli proseká, zabije jen nárazem

Novináři spekulovali o novém druhu střely od roku 2017, kdy byl ve svém autě zabit střelou jeden z pohlavárů sítě Al-Káida. Ve střeše vozu byl totiž otvor, ale jinak nebyl zničený.

Podle WSJ byla střela vyvíjena od roku 2011 na žádost prezidenta Baracka Obamy. Šéfové teroristických skupin se během let přizpůsobili raketovým útokům a uchylovali se hlavně do lidnatých míst.

Podle dostupných informací vyhodnocených Úřadem investigativní žurnalistiky zahynulo v uplynulých 15 letech při úderech zejména amerických dronů 769 až 1725 civilistů.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků