Hlavní obsah
Státní zámek Valtice Foto: Dagmar Šnajdarová

Norský král Harald má rakovinu

Norský král Harald V. (66) onemocněl rakovinou močového měchýře. Má však údajně "všechny předpoklady k tomu, že se vyléčí". Oznámili to v pondělí lékaři královské nemocnice Rikshospitalet v Oslu poté, co se král o víkendu podrobil dalším vyšetřením.

Státní zámek Valtice Foto: Dagmar Šnajdarová
Norský král Harald má rakovinu

"Král je v dobré kondici, nic ho nebolí a plně se podrobuje léčebným procedurám," uvedl mluvčí Haraldovy rodiny Petter Forberg. "Zprávu přijal jako muž," dodal.

Král byl krátce hospitalizován už minulé úterý, kdy se v jeho moči objevily stopy krve. Nové vyšetření prokázalo, že jde o rakovinové onemocnění.

Nic ale prý podle lékařů nenasvědčuje tomu, že by se zhoubná nemoc už rozšířila mimo základní ohnisko.

Léčení se protáhne na měsíce

Operace je naplánována na osmého prosince. Harald V. poté zůstane přibližně tři týdny v nemocnici na pozorování. Po propuštění do domácí péče se bude léčit ještě asi dva měsíce.

Lékaři dobu celkové rekonvalescence odhadují až na tři měsíce. Povinnosti související s výkonem úřadu přebírá dočasně 30letý korunní princ Haakon.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků