Hlavní obsah

Německá policie podnikla razii u organizátorů Loveparade

Německá policie podnikla v soboturazii v kanceláři organizátora technoparty Loveparade v Duisburgu, při které 24. července zahynulo při davové panice 21 mladých lidí. Napsal to server německého listu Süddeutsche Zeitung s odvoláním na sdělení prokuratury. Další podrobnosti však sděleny nebyly.

Německá policie podnikla razii u organizátorů Loveparade

Vyšetřování červencového neštěstí stále pokračuje, podle předběžných závěrů vyšetřování to však vypadá, že odpovědnost nesou převážně organizátoři Loveparade. Policie prozkoumala kanceláře soukromého pořadatele akce Rainera Schallera a dvou bezpečnostních firem.

Podle zemské policejní inspekce se do tunelu, v jehož ústí se tragédie odehrála, dostalo výrazně víc lidí, než byla jeho kapacita. Pořadatelé totiž začali vpouštět lidi dovnitř až v poledne, přestože původně se plánovalo dřívější otevření.

Na technoparty lidé přicházeli po rampě, která stoupala od dvou tunelů. Když se začala přístupová cesta ucpávat, někteří z návštěvníků se pokusili přelézt plot a spadli do davu. To vyvolalo masovou paniku, při níž byly dvě desítky lidí ušlapány a přes 300 dalších osob bylo zraněno.

Bilance tragédie je 21 mrtvých, 13 žen a osm mužů ve věku 18 až 38 let, a na 500 zraněných. Mezi mrtvými byli i cizinci ze Španělska, Austrálie, Itálie, Bosny, Číny a Nizozemska.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků