Hlavní obsah

NASA: Discovery se může bezpečně vrátit

Americká kosmická agentura NASA oznámila, že při návratu raketoplánu Discovery nehrozí žádné nebezpečí. Sdělil to zástupce ředitele programu raketoplánů Wayne Hale. NASA se současně rozhodla prodloužit let o jeden den. Přistát by měl 8. srpna.

NASA: Discovery se může bezpečně vrátit

Uvedl, že prodloužení souvisí s pozastavením letů raketoplánů. Na vesmírnou stanici ISS proto posádka z paluby Discovery přepravovala v neděli počítače, potraviny, vodu a další zařízení, neboť není jasné, kdy ke stanici přiletí stroj s dalšími zásobami. Astronauti vykládají celkem 15 tun zásob. Až se v nákladové jednotce uvolní místo, zaplní je na 13 tun odpadků, jež se na stanici nakupily od listopadu 2002.

Wayne Hale uvedl, že dosavadní laserové a optické zkoumání Discovery neukázalo žádné větší poškození povrchu, přesto se bude nadále zkoumat .Tepelný štít raketoplánu je poškozen na dvanácti místech včetně křídla, avšak nikde není poškození vážné, že by mohlo způsobit potíže nebo tragédii podobnou té, jakou postihla Columbii.

Astronauti po sobotním pokusu s lepící hmotou budou na orbitě zkoušet i jiné způsoby opravy tepelného štítu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Související články

Výběr článků