Hlavní obsah
Koronavirus pod elektronickým mikroskopem Foto: Uncredited, ČTK/AP

Mrtvé s koronavirem hlásí i Írán

Dva lidé zemřeli v nemocnici v íránském městě Kom na nákazu novým typem koronaviru. Informovala o tom ve středu íránská agentura Mehr, podle níž byli oba nemocní občany Íránu. Agentura ISNA předtím oznámila, že jsou v Komu potvrzeny dva případy nákazy.

Koronavirus pod elektronickým mikroskopem Foto: Uncredited, ČTK/AP
Mrtvé s koronavirem hlásí i Írán

„Dva Íránci, u nichž dnes testy prokázaly nákazu novým koronavirem, zemřeli na respirační onemocnění,” uvedla Mehr.

Nový typ koronaviru způsobuje onemocnění COVID-19, jemuž od prosince podlehlo přes 2000 lidí, z nich naprostá většina v Číně. Mimo pevninskou Čínu si tak virus při započtení Íránců vyžádal již osm mrtvých. Írán je po Spojených arabských emirátech druhou blízkovýchodní zemí, kde se nákaza prokázala.

Kijánúš Džahánpúr z íránského ministerstva zdravotnictví v původním oznámení uvedl, že u několika dalších lidí je podezření na nákazu. Zjištěno to podle něj bylo v uplynulých dvou dnech.

„Následné testy jsou teď v chodu a konečné výsledky budou zveřejněny,” řekl. „Zdravotnické týmy byly vyslány do Komu a lidé, u nichž je podezření na nákazu, jsou v karanténě,” dodal.

Nový koronavirus se objevil v Číně loni v prosinci. Od té doby se jím po celém světě nakazilo přes 70 tisíc lidí.

Nový koronavirus vyvolává onemocnění s příznaky chřipky (horečku, kašel, problémy s dýcháním), pouze u některých pacientů vede k rozvoji virového zápalu plic. Podle dosavadních informací odborníků umírají na tento virus převážně senioři a lidé s podlomeným zdravím.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků