Hlavní obsah
Jeffrey Epstein je vyšetřován ze zneužívání desítek nezletilých dívek v New Yorku a na Floridě. Foto: Handout, Reuters

Miliardář Epstein si nechal dovézt nezletilou Slovenku coby otrokyni

Sexuální otrokyni si měl v minulosti za peníze pořídit na Slovensku americký finančník Jeffrey Epstein (66), který ve vazbě čeká na proces kvůli zneužívání nezletilých dívek. Přelíčení pokračovalo už ve čtvrtek po několikadenní přestávce.

Jeffrey Epstein je vyšetřován ze zneužívání desítek nezletilých dívek v New Yorku a na Floridě. Foto: Handout, Reuters
Miliardář Epstein si nechal dovézt nezletilou Slovenku coby otrokyni

Epstein, který už po dřívějších kauzách figuruje v registru sexuálních delikventů s vysokým rizikem recidivy, byl nalezen minulý týden ve věznici na Manhattanu s lehkým zraněním krku, které si možná přivodil sám, aby se vyhnul kriminálu.

Z dokumentů, které má soud k dispozici, je zřejmé, že mezi jeho zajatkyněmi byla i Slovenka Naďa Marcinková, nesprávně označovaná pedofilem jako „moje jugoslávská sexuální otrokyně“.

Budova věznice v New Yorku, kde je finančník Jeffrey Epstein držen ve vazbě

Foto: Brendan Mcdermid, Reuters

Té v době nebylo ještě 18 let. Epstein nutil k lesbickému sexu se Slovenkou jinou dívku, kterou posléze znásilnil a jako „odškodné“ jí věnoval v roce 2005 vůz Dodge Neon a tisíc dolarů v hotovosti.

Udělala kariéru v letectví

Marcinková dostala v roce 2008 imunitu, když poprvé svědčila proti svému trýzniteli. Dříve byla v médiích popisována jako Epsteinova asistentka a pilotka jeho soukromého Boeingu 727, kterému se přezdívalo „Lolita Express”.

Naďa Marcinková v současnosti používá jméno Nadia Marcinko

Foto: Aviloop

Marcinková kromě kariéry modelky skutečně disponuje pilotní licencí Federálního úřadu pro letectví (FAA) jako dopravní pilotka, působí také jako letecká instruktorka a provozovatelka webu o letectví Aviloop.

Epsteinovi hrozí až 45 let vězení. K jeho přátelům patřili exprezident Bill Clinton, nynější hlava USA Donald Trump i britský princ Andrew.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků