Hlavní obsah
Dožínky v Horní Lidči Foto: Obec Horní Lideč

Medvěd zlomil houbaři čtyři žebra

Ve Vysokých Tatrách pod Štrbským Plesem napadl medvěd 64letého Vladimíra Kotríka, který byl právě na houbách. Muž může mluvit o štěstí, že z nerovného boje vyvázl jen se čtyřmi zlomenými žebry. "Když jsem se otočil stál za mnou medvěd už na zadních a okamžitě zaútočil," líčil situaci houbař.

Dožínky v Horní Lidči Foto: Obec Horní Lideč
Medvěd zlomil houbaři čtyři žebra

Pro televizi Markíza šokovaný muž uvedl:  "Stále vidím před sebou jeho zuby. Život mi zachránilo, že jsem se schoulil a nehýbal jsem se. Když mně medvěd na chvíli pustil, běžel jsem rychle pryč. Běžel jsem už několik maratónů, ale toto byl můj nejtěžší běh." Důchodce prohlásil, že na houby do lesa ho už nikdo nedostane a raději je bude kupovat.

Primář traumatologického oddělení nemocnice v Popradě Karol Fried potvrdil, že stav pacienta je po operaci stabilizovaný. "Medvěd ho pokousal do rukou, pazoury mu poranil hrudník a pronikl mu až do hrudní dutiny," dodal.

Letos se jedná už o druhý případ útoku medvěda ve Vysokých Tatrách. V červnu napadl medvěd sběrače plodů. Medvědi jsou na Slovensku i na polské straně Tater přemnoženi. Nemají dostatek potravy, proto se často objevují v blízkosti horských obcí.

 

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků