Hlavní obsah

Lijáky a protržená hráz zabily v Pákistánu stovky lidí

Lijáky a sníh na jihu a severu Pákistánu způsobily již smrt více než 250 lidí. Mimořádně silné deště a protržená hráz si na jihozápadě země od čtvrtka vyžádaly 135 mrtvých. 400 osob je stále pohřešováno a záplavami je postiženo na 20 000 lidí.

Lijáky a protržená hráz zabily v Pákistánu stovky lidí

Vláda státu Balúčistán vyslala na pomoc záchranářům 6000 vojáků. Špatné počasí panuje také na severu Pákistánu. Podle dnešního tisku zde zahynulo při deštích a sněhových vánicích 97 osob.

Voda z protržené hráze zaplavila asi pět vesnic se 7000 obyvateli, celkem je postiženo asi 30 vesnic v okolí pobřežního města Pasní. Vodní živel také zničil tři mosty na pobřežní dálnici. Armáda dnes do Balúčistánu z Islámábádu vypravila dvě letadla s nejnutnějšími humanitárními potřebami.

V hornaté Severozápadní pohraniční provincii, která leží na hranici s Afghánistánem, lidé zahynuli v lavinách, přívalech vod a také pod troskami bortících se domů. Jedna z lavin spadla na 30 pákistánských vojáků, o jejichž osudu zatím nejsou zprávy. Mnoho lidí je pohřešováno.

Nejsevernější části provincie jsou odříznuty, protože zdejší silnice jsou zaváty sněhem. Uzavřena je také karákoramská dálnice, která spojuje Pákistán s Čínou. Letecká doprava je v této oblasti přerušena od 3. února.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků