Hlavní obsah
 

Floydův bratr odmítl násilí. Tohle mu život nevrátí, vzkázal

Uklidnit situaci přímo v Minneapolisu se pokoušel bratr George Floyda, jehož smrt masové nepokoje vyvolala. „Neděláte vůbec nic. Protože toto mi bratra nevrátí,“ obrátil se k davům Terrence Floyd.

 
Floydův bratr odmítl násilí. Tohle mu život nevrátí, vzkázal

„Na chvíli můžete mít dobrý pocit, jako když se opijete, ale až to opadne, budete se divit, co jste prováděli,“ řekl. Protestující vyzval, aby se snažili vše řešit mírovou cestou, protože násilnosti ke kýžené změně nepovedou. „Jsme mírumilovná a bohabojná rodina,“ citovala jej stanice ABC News.

„Udělejme to jinak. Přestaňme si myslet, že na našich hlasech nezáleží, a přijďte volit. Nejen v prezidentských volbách, ale i v primárkách, volte při všech příležitostech,“ apeloval.

Také Courtney Rossová, přítelkyně George Floyda, protestující vyzvala, aby demonstrovali pokojně: „Kdyby se vzbudil a viděl Minneapolis v plamenech, zničilo by ho to,“ řekla.

Bývalý boxerský šampion Floyd Mayweather se nabídl, že náklady spojené s pohřbem George Floyda uhradí. Rodina nabídku přijala, řekl webu Hollywood Unlocked.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků