Hlavní obsah
Camel, autoři exponátu: J. Tauber, J. Svoboda Foto: avc.mendelu.cz

Exprezident Clinton nastoupil do nemocnice

Bývalý americký prezident Bill Clinton (58) nastoupil ve čtvrtek do nemocnice v New Yorku, kde se má podrobit operaci srdce. Lékaři mu mají při zákroku odstranit drenáže a zjizvenou tkáň z levé části hrudi.

Camel, autoři exponátu: J. Tauber, J. Svoboda Foto: avc.mendelu.cz
Exprezident Clinton nastoupil do nemocnice

Clinton nastoupil do univerzitní nemocnice kolem páté hodiny ranní. Byl údajně v dobré náladě a nešetřil optimismem. Bezpečnostní agenti kvůli jeho přesunu uzavřeli na několik minut přístupové cesty k budově.

Exprezident by se měl zákroku podrobit v nejbližších hodinách. Doktoři jej označili za "nenáročný", podle nich je riziko případných komplikací minimální. Operace známá jako dekortikace bude provedena v celkové anestézii.

"Musím děkovat za každý den, kdy vyjde slunce. Není to ale nebezpečný zákrok, i když stát se může cokoli," shrnul svůj postoj k nové hospitalizaci Clinton.

Do New Yorku se přesunul z Floridy. Jako čestný host se tam ve středu zúčastnil golfového turnaje, jehož výtěžek bude věnován obětem přírodní katastrofy v jihovýchodní Asii. Do pomoci obětem se aktivně zapojil po boku dalšího bývalého prezidenta George Bushe.

Clinton se podrobil operaci srdce vloni v říjnu. Doktoři mu vložili do těla bypass. [celá zpráva]

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků