Hlavní obsah
Jeb Bush Foto: ČTK/AP

Další Bush chce do Bílého domu, kandidaturu zvažuje Jeb

Syn amerického exprezidenta George Bushe staršího Jeb Bush se chce za republikány ucházet o prezidentskou nominaci pro volby plánované na rok 2016. Bývalý guvernér Floridy to ve středu oznámil na svém twitterovém účtu. Definitivní rozhodnutí padne podle Bushe v příštím roce.

Jeb Bush Foto: ČTK/AP
Další Bush chce do Bílého domu, kandidaturu zvažuje Jeb

Jednašedesátiletý politik, o jehož možných prezidentských ambicích se již v USA nejednou hovořilo, učinil dosud nejzřetelnější krok na cestě k souboji o Bílý dům.

"S velkou radostí mohu oznámit, že hodlám aktivně zkoumat možnost ucházet se o (post) prezidenta Spojených států," napsal ve středu mladší bratr dalšího z bývalých šéfů Bílého domu George Bushe mladšího. Tento krok prý vyplynul z debaty o budoucnosti USA, na níž došlo během rodinné večeře s dalšími členy klanu Bushů na Den díkůvzdání.

Než ale v příštím roce oznámí své definitivní rozhodnutí, chce nejprve začít shánět podporu pro případnou kampaň. Zda bude kandidovat, záleží na tom, jak úspěšný bude nábor příznivců a finančních zdrojů. Na tom chce Jeb Bush pracovat od ledna.

Bush je jedním z více než desítky potenciálních republikánských kandidátů, kteří mohou usilovat o to, aby se Bílý dům po osmi letech vlády Baracka Obamy vrátil do rukou konzervativní strany. Dosud posledním republikánským prezidentem byl do roku 2009 právě jeho bratr George.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků