Hlavní obsah

Chicago se topí v odpadcích - popeláři stávkují

V krysí ráj se proměnily popelnice amerického Chicaga přetékající odpadky, nad nimiž bzučí hejna much. Stávka několika tisíc popelářů v pondělí vstoupila už do šestého dne a dnes mají pokračovat jednání o jejím ukončení, píše agentura AP.

Chicago se topí v odpadcích - popeláři stávkují

Do stávky vstoupilo podle jejích informací zhruba 3300 popelářů, kteří nesouhlasí s platy, poskytovanými výhodami a délkou smluv. Jejich nepřítomnost v ulicích je citelná - hromady odpadků narůstají do několikametrové výše a kolem se line nepříjemný odér.

"Vážně nevím, co budeme dělat, jestli to potrvá ještě pár dní," říká Bulmaro Valencia, majitel restaurace na předměstí Lincoln Park. "Nejspíš budeme muset zavřít, protože nemáme dost místa pro všechny ty odpadky."

Do města míří fanoušci baseballu

Místní baseballový klub Chicago Cubs navíc bude dneškem počínaje hostit dva následující zápasy Národní Ligy, což k Chicagu přitáhne pozornost celé Ameriky. Městští radní proto slíbili, že na náklady města uklidí odpadky alespoň na stadionu a v jeho okolí, stejně jako už uklízí odpad z nemocnic a některých veřejných prostranství.

Starosta Richard Daley ale tvrdí, že náklady na úklid bude muset někdo zaplatit - ať už odborový svaz nebo společnosti zaměstnávající stávkující popeláře. "Nenecháme za tenhle nepořádek platit daňové poplatníky," prohlásil Daley.

Anketa
Třídíte odpad?
ano
63.6 %
ne
36.4 %
Celkem hlasovalo 77 čtenářů.
yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků