Hlavní obsah

Česká letadla o sebe zavadila během show v Indii

Během letecké show Aero India 2015 v Jelahance na předměstí Béngalúru na jihu Indie o sebe ve čtvrtek zavadila dvě letadla českého akrobatického týmu Flying Bulls. Pilotům se po srážce podařilo stroje v bezpečí dostat na zem, jeden z nich má ale poškozené křídlo, informoval server The Hindu.

Česká letadla o sebe zavadila během show v Indii

Letouny se střetly během akrobatického představení, během jednoho z manévrů narazilo křídlo jednoho stroje do křídla druhého. Jeden z letounů navíc utrpěl škody na kokpitu. Podle The Hindu jej pilotovala Radka Máchová.

Letecké přehlídce přihlížely stovky diváků, nikomu se však naštěstí nic nestalo.  Nehoda se stala kolem 15:00 místního času nad ranvejí. Ta byla překontrolována a zbavena spadaných kovových předmětů. Akce Aero India 2015 na základně indického letectva u Béngalúru pokračuje. Přerušena byla jen na 1,5 hodiny.

KOMENTÁŘ DNE:

Lyžařské Nagano -  Nedá se nic dělat, dnešní komentář musí být sportovní, protože jedna mladá dáma přepsala lyžařské dějiny země. Čtěte zde >>

Během letecké show Aero India se ve vzduchu střetla dvě letadla českého akrobatického týmu Flying Bulls.

Foto: Profimedia.cz

Podle indického ministerstva obrany je nepravděpodobné, že český tým Flying Bulls se zúčastní dalších letů v rámci aeroshow. Létat tam měl až do neděle.

Se členy týmu se měl během nynější návštěvy Indie setkat i ministr obrany Martin Stropnický.

Jedno z českých letadel, která se srazila během akrobatické show v Indii, přistálo s poničeným křídlem.

Foto: Profimedia.cz

yknivoNumanzeSaNyknalC

Výběr článků