Hlavní obsah
 

Británie se připravuje na bouři Eunice, lidé raději nemají vycházet

Už druhé varování vyhlásil Britský meteorologický úřad (Met Office) v souvislosti s extrémně silným větrem, který způsobila bouře Eunice. Tentokrát se mají mít na pozoru především obyvatelé jihovýchodní Anglie. Nevycházejte ven, prosí Londýňany starosta Sadiq Khan.

 
Británie se připravuje na bouři Eunice, lidé raději nemají vycházet

Na většině území Spojeného království platí meteorologická výstraha – včetně málokdy vyhlášeného červeného varování (red warning) před větrem – a Meteorologický úřad se obává, že „výrazné poryvy” by mohly vést k tomu, že spadne elektrické vedení a že poletující trosky ohrozí lidské životy.

První varování se týkalo jihozápadu Anglie a Walesu, kde také řada škol na pátek vyhlásila volno. Meteorologický úřad nyní červené varování vztáhl i na jihovýchod.

Neriskujte, varoval starosta

Meteoroložka Annie Shuttleworthová doporučila lidem, aby si připoutali zahradní nábytek, zabezpečili dveře a okna a přeparkovali auta dál od stromů.

Cyklista v londýnském Putney

Foto: Profimedia.cz

„V oblastech, na které se vztahuje červené varování, zejména u pobřeží, může dojít k přelévání vln, zaplavení silnic a domů, vyvrácení stromů, odlomení tašek z budov a vyvrácení elektrického vedení,” varovala Shuttleworthová.

V londýnském okrese Putney komplikuje dopravu rozvodněná řeka Temže

Foto: Profimedia.cz

Londýnský starosta Sadiq Khan na sociálních sítích lidi poprosil, aby neriskovali a nechodili zbytečně ven.

Ve čtvrtek rovněž zasedl krizový štáb Cobra. Premiér Boris Johnson poté řekl, že armáda bude v pohotovosti a bude připravená okamžitě pomoci v zasažených oblastech.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků