Hlavní obsah
Ivan Němeček a Jaroslav Wykrent. Foto: Dan Borůvka

Alžířani našli Němce ztracené na Sahaře

Alžírská policie našla v sobotu pět německých turistů, kteří zmizeli ve čtvrtek při přejíždění Sahary. Skupina byla naposledy spatřena v jižním regionu Illizi. O jejím zmizení informovala tamní média s tím, že je unesli teroristi.

Ivan Němeček a Jaroslav Wykrent. Foto: Dan Borůvka
Alžířani našli Němce ztracené na Sahaře

Němci byli objeveni v regiónu Tadrart. Bližší podrobnosti nejsou zatím známy.

Tvrzení deníku

Případ podrobně dnes rozebírá s odkazem na dobře informované zdroje arabsky psaný deník Al Khabar.

Podle něj policie po Němcích stále pátrá. Vyšetřovatelé se kloní k názoru, že turisté žijí a stali se rukojmími dosud neznámých teroristů. Ti se ještě nepřihlásili s žádnými požadavky.

"Zveřejněné články jsou založeny na polopravdách. Turisti možná jen sjeli z cesty, když si chtěli prohlédnout památky," řekl tiskové agentuře Reuters ministr pro turistiku Mohammed Kara. Německá ambasáda v Alžírsku případ odmítla zatím komentovat.

Smrt turistky

Únosy cizinců v Alžírsku nejsou výjimkou. Loni tam armáda osvobodila po několikaměsíčním vězení dvaatřicet lidí - včetně šestnácti Němců - ze zemí Evropské unie.

Skupina byla v době únosu na výletě na jihu země. Zadržovala je skupina GSPC, jež má údajně vazby na mezinárodní síť al-Kajdá. Jedna turistka v zajetí zemřela na infarkt. [celá zpráva]

GSPC požadovala za jejich propuštění pět miliónů eur (asi 150 mil. Kč).

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků