Hlavní obsah
Trest byl vykonán veřejně na ulici. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz

V Íránu zmrskali muže 80 ranami bičem za to, že před deseti lety na svatbě pil

V Iránu přivázali muže ke stromu a zmrskali 80 ranami bičem za to, že před více než deseti lety jako čtrnáctiletý popíjel na svatbě alkohol. Nyní již dospělý muž byl veřejně potrestán maskovaným mužem na náměstí v Kašmíru. Trest byl vykonán v úterý a íránská média následně zveřejnila snímky bičovaného.

Trest byl vykonán veřejně na ulici. Ilustrační foto Foto: Profimedia.cz
V Íránu zmrskali muže 80 ranami bičem za to, že před deseti lety na svatbě pil

Podle kašmírského prokurátora muž, který je zmiňován jen jako M. R., popíjel alkohol na svatbě, kde nakonec vypukla hádka a při následné potyčce zemřel sedmnáctiletý chlapec. Zbičovaný muž ale se smrtí na svatbě spojován není.

Na případ upozornila lidskoprávní organizace Amnesty International s tím, že je trest hrůzný. Proč byl vykonán až po deseti letech, Amnesty neuvádí.

„Okolnosti tohoto případu jsou absolutně šokující. Představují další hrůzný příklad pokřivených priorit íránské vlády,“ cituje server The Daily Mail Philipa Luthera, šéfa Amnesty International pro Blízký východ a severní Afriku.

Dle íránského práva je možné trestat bičováním více než stovku přestupků včetně krádeže nebo nemanželského pohlavního styku. Mezinárodní dohody, které Teherán podepsal, ale něco takového zapovídají. Letos už v Íránu vykonali několik krutých testů. Mimo jiné například usekli ruce zloději.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Seznam.cz zavádí tlačítko Líbí se

Dejte redakci i ostatním čtenářům vědět, jaký obsah stojí za přečtení.

Články s nejvyšším počtem Líbí se se budou častěji zobrazovat na hlavní stránce Seznamu a přečte si je více lidí. Nikomu tak neuniknou zajímavé zprávy.

Reklama

Výběr článků