Hlavní obsah
Část hotelového komplexu Titanic Palace v egyptské Hurghadě Foto: titanicpalace.com

Těla mrtvých českých turistek z Egypta odvezou v úterý

Těla dvou českých turistek, které minulý týden za nevyjasněných okolností zemřely v egyptském letovisku Hurghada, budou už v úterý převezena do Česka. Uvedla to televize Nova. O tom, že k převozu pravděpodobně dojde, v pondělí odpoledne mluvilo i české ministerstvo zahraničí. V Egyptě nadále zůstává další člen postižené rodiny - otec respektive manžel zesnulých. Ze země ale nesmí.

Část hotelového komplexu Titanic Palace v egyptské Hurghadě Foto: titanicpalace.com
Těla mrtvých českých turistek z Egypta odvezou v úterý

Egyptské úřady muži již vrátily cestovní pas, ze země však odjet nesmí. Nebyl ale z ničeho obviněn, sdělil Černínský palác. Ředitel nemocnice v Hurghadě Českému rozhlasu řekl, že ženy byly nejspíš otráveny silným jedem v nápoji. [celá zpráva]

Podle mluvčí ministerstva zahraničí Johany Grohové egyptské úřady českému turistovi, který přišel o manželku a dceru, vrátily cestovní pas, nicméně má zakázáno vycestovat ze země. Jak dodala, pohybovat po Egyptě se Čech může. "Nebyl obviněn. V současnosti je ale jedinou osobou bezprostředně spojovanou s případem. Policie ho potřebuje k dalšímu vyšetřování," uvedla Grohová s tím, že právě z těchto důvodů Čech zatím nemůže odcestovat do ČR.

Foto: Ondřej Lazar Krynek, Yahoo Maps

Těla dvou mrtvých Češek by měla v úterý zamířit do vlasti. Podle reportéra televize Nova, který je v Hurghadě, by k převozu mohlo dojít už dopoledne, nejpozději pak během dne.

"Těla jsou připravována na to, aby byla převezena do České republiky. Kde se v současné chvíli nacházejí, vám nedokážu říci. Během zítřka (úterka, pozn. red.) by ale měly být rakve zapečetěny a připraveny v Káhiře a nic by nemělo bránit jejich převozu," řekl v pondělí David Frous z tiskového odboru ministerstva zahraničí.

Pojišťovna mlčí

Klient i jeho rodina byli pojištěni u pojišťovny Allianz. Právě ta má nyní na starosti převoz těl. Žádné podrobnosti již ale sdělovat nebude.

"Klient z egyptského případu v hovoru s asistenční službou Allianz požádal, aby Allianz pojišťovna neposkytovala médiím jakékoliv informace k příletu ostatků i jeho do ČR, stejně jako další informace o aktuálním dění v tomto případu. Pokud klient tento požadavek vznesl, jsme vázáni zachováním mlčenlivosti," sdělila Dagmar Koutská z pojišťovny Allianz.

Jak již dříve uvedla, pojišťovna vyslala do Hurghady psycholožku, která byla Čechovi k dispozici. Ta na místě zůstala jen několik dní a v neděli večer odcestovala zpátky domů. S ohledem na lékařské tajemství psycholožka s médii nekomunikovala.

České turistky zemřely v hotelovém pokoji minulý týden v noci na úterý. Podle informací České televize bylo zemřelé ženě 36 let a její dceři osm. Předtím údajně celá rodina trpěla střevními problémy. Mrtvé nalezl jejich otec respektive manžel, který byl následně rovněž hospitalizován a lékaři mu vypumpovali žaludek. Nejdříve se spekulovalo o otravě z jídla, jak ale pro Český rozhlas uvedl ředitel nemocnice v Hurghadě, na žaludky žen musel působit silný jed, který nejspíš požily v nápoji.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Související články

Výběr článků