Hlavní obsah
Příslušníci Tálibánu Foto: Stringer, Reuters

Tálibán unesl 156 dělníků

Bojovníci Tálibánu unesli v neděli na západě Afghánistánu v provincii Faráh 156 zaměstnanců stavební firmy. S odvoláním na místního guvernéra o tom v pondělí informovala agentura Reuters.

Příslušníci Tálibánu Foto: Stringer, Reuters
Tálibán unesl 156 dělníků

Dělníci se podíleli na stavbě afghánské vojenské základny na místě, na němž kromě Tálibánu působí také zločinecké gangy. Bojovníci Tálibánu je unesli spolu s trojicí řidičů ze tří autobusů, v nichž civilisté jeli do sousední provincie Herát.

Tálibán spáchal řadu únosů, ale tento je největší.

Při útoku v pákistánském Péšávaru byl v pondělí unesen afghánský generální konzul Abdal Chalík Farahí, který jel do svého domu v Péšávaru. Ozbrojenci zaútočili na jeho auto, řidiče zabili a konzula unesli.

Farahí byl podle afghánského ministerstva zahraničí nedávno jmenován novým velvyslancem v Pákistánu, ale do funkce zatím nenastoupil. Afghánská vláda požádala pákistánskou o to, aby vynaložila maximální úsilí o diplomatovo osvobození a aby zajistila bezpečnost ostatních členů diplomatického sboru.

V únoru byl na hranici unesen pákistánský velvyslanec v Afghánistánu, vracející se z Pákistánu do svého kábulského úřadu. Pákistánská větev Talibanu ho propustila až v květnu.

yknivoNumanzeSaNyknalC
Sdílejte článek

Reklama

Výběr článků